FAQ

Čo je home staging?

Home staging je príprava nehnuteľnosti na predaj na realitnom trhu. Cieľom tejto služby je premeniť byt či dom na vizuálne príťažlivý, vďaka čomu sa predá rýchlejšie a za vyššiu cenu.

Home staging je oveľa viac než len upratovanie, odstránenie nepotrebných prvkov a reorganizácia. Je to marketingová stratégia pre váš domov. Home stager používa techniky, ktoré príbytok na prvý pohľad zatraktívnia a pomôžu vyvolať pozitívny prvý dojem. Vďaka tomu sa kupujúci ľahko stotožní s nehnuteľnosťou, cíti sa v nej dobre a vie si predstaviť život práve tu. V neposlednom rade sa tak rapídne zvyšuje potenciál kúpy.

Prečo využiť služby home stagera?

Váš dom či byt je vaša najväčšia investícia a ak ho práve idete predať, určite chcete na predaji získať. Ak využijete služby profesionálneho home stagera, pomôžeme vám zrýchliť predaj a zvýšiť trhovú ceny nehnuteľnosti.

Vytvoriť príťažlivý a lákavý domov, ktorý predáte za tú najlepšiu možnú cenu, je náplň našej práce.

Zaručí mi home staging, že sa moja nehnuteľnosť predá?

Ak je home staging súčasťou predajného procesu, výrazne zvyšuje šance na úspešný predaj. Predávať nehnuteľnosť je ako predávať veľmi luxusný tovar. Musíte ho krásne zabaliť a nechať ho zažiariť, aby prilákal kupujúcich.

Ak necháte váš dom či byt vizuálne vyniknúť, vyvoláte u kupujúcich podvedomú túžbu a vďaka tomu nehnuteľnosť rýchlejšie predáte.

Realitný trh nie je na tom až tak zle a moja nehnuteľnosť sa predsa jedného dňa predá...

Celkom určite áno. Jedného dňa. Záleží však na tom kedy a za koľko. Aj keď váš dom či byt predáte rýchlo, pretože na trhu sú práve priaznivé podmienky, neznamená to, že ho predáte za najlepšiu cenu. Kúpna cena by mohla byť ešte vyššia, ak by ste využili služby home stagera.

Koľko ma to bude stáť?

Určite to bude menej ako suma, ktorú ste mali v pláne zľaviť, ak by sa nehnuteľnosť dlhšie nepredávala.

Cena závisí od mnohých faktorov. Sú nimi napríklad veľkosť nehnuteľnosti či nábytok a doplnky, ktoré je potrebné zapožičať pre čo najlepší výsledok. Zvyčajne sa cena pohybuje v rozmedzí 1 až 3% z predajnej ceny nehnuteľnosti.

Aké sú vlastne možnosti?

Možností je hneď niekoľko. Všetko závisí od toho, aký máte na home staging rozpočet a v akom stave je váš dom či byt. Snažíme sa vždy brať ohľad na individuálne potreby klienta.

Môj dom / byt je prázdny. Mám využiť home staging?

Áno, pretože až 98% kupujúcich si nevie predstaviť využitie priestoru, ak je dom či byt prázdny. Bez nábytku sa kupujúci sústredí na negatívne detaily v miestnosti. Aké? Napríklad nerovnosti stien, fádne architektonické riešenie či zastarané svietidlá. Okrem toho, prázdny priestor môže pôsobiť menší než v skutočnosti je. Pôsobí chladno a neprívetivo. Vďaka home stagingu môžeme spoločne zmeniť prázdny priestor na príjemný a útulný domov, v ktorom sa kupujúci ľahko nájde.

Načo míňať peniaze na byt či dom, ktorý chcem predať?

Home staging nie je „míňanie“ peňazí. Je to relatívne malá investícia do vašej nehnuteľnosti, ktorá sa vám niekoľkonásobne vráti. Home staging je efektívna metóda ako čo najviac zhodnotiť to, na čom naozaj záleží – váš byt či dom.

Ako dlho to bude trvať?

Prvá konzultácia zvyčajne trvá jednu až dve hodiny. Samotný home staging potom trvá niekoľko dní až týždňov, v závislosti od toho, v akom stave sa vaša nehnuteľnosť nachádza.

Čím sa home staging líši od interiérového dizajnu?

Ciele interiérového dizajnu a home stagingu sú v zásade opačné. Home stager sa snaží interiér odosobniť a upraviť ho tak, aby vyvolával dojem životného štýlu, s ktorým sa bude vedieť stotožniť čo najväčšie množstvo potenciálnych kupujúcich. Interiérový dizajnér naopak personalizuje interiér tak, aby odzrkadľoval dušu súčasného majiteľa a vyhovoval jeho osobným potrebám.

Kedy mám využiť home staging? Keď rastie alebo klesá záujem o kúpu?

Služby home stagera sa vám hodia v oboch prípadoch. Ak sa práve na trhu predáva dobre, home staging vám pomôže spraviť z vášho domu či bytu ukážkový. Zvýši tak jeho hodnotu oproti podobným nehnuteľnostiam, kde majitelia do home stagingu neinvestovali. Predáte teda lepšie.Ak je trh v zlom stave a nehnuteľnosti sa nepredávajú, služby home stagera sú ešte dôležitejšie. Ak totiž necháte váš byt či dom v ponuke vyniknúť, predáte ho oveľa rýchlejšie a môžete získať až o 2% či dokonca 10% viac než za porovnateľné nehnuteľnosti v okolí.

Prečo by si človek nemal svoj byt či dom upravovať sám?

Majitelia nehnuteľností zvyčajne nie sú schopní objektívne posúdiť vzhľad ich bytu či domu, pretože k nemu majú citový vzťah. Profesionálny home stager sa na vašu nehnuteľnosť pozrie kritickými očami kupujúceho a objektívne vám poradí, čo treba zmeniť, aby ste váš dom či byt predali čo najlepšie. Home staging nie je kurz dekorovania, je to reálna marketingová stratégia. Služby odborníka, ktorý ma know-how, sú teda rozhodne na mieste.

Chcem skúsiť home staging. Čo mám urobiť?

Skvelé, ste na správnej adrese. Zavolajte nám na číslo +421 (0)901 78 22 38 alebo napíšte e-mail na info@homestager.sk a dohodnite si konzultáciu.

Mám inú otázku, čo teraz?

Ak ste nenašli odpoveď na vašu otázku na tejto stránke, zavolajte nám na +421 (0)901 78 22 38 alebo nám napíšte na e-mail info@homestager.sk.

Radi odpovieme a pripravíme aj váš domov na ziskový predaj.